Китай 5 фенів 1957 Китай KM# 3

Аверс 5 фенів 1957 Китай Реверс 5 фенів 1957 Китай
Країна: Китай Матеріал: Алюміній
Краузе №: KM# 3 Маса: 1,5 г
Рік: 1957 Діаметр: 24 мм
Аверс/реверс: Медальне (0°) Товщина: 1,8 мм

Монета номіналом 5 фенів 1957 року викарбувана в Китаї (монетний двір не відомий). Монета у формі кола. Виготовлена з алюмінію.

Гурт монети – ребристий (рис. 1). По краю на аверсі і реверсі виступає буртик.

Текст на монеті китайською мовою.

АВЕРС

На лицевій стороні монети по середині зображено емблему Китайської Народної Республіки (рис. 2).

Емблема Китаю

Державна емблема Китайської Народної Республіки – один з офіційних символів КНР, прийнятий 20 вересня 1950 року. Складається із зображення Воріт Небесного Спокою (входу в Заборонене Місто з площі Тяньаньмень в Пекіні) у червоному колі.

Над зображенням Воріт розміщуються п’ять зірок, як на державному прапорі КНР. Круг обрамляють колоски пшениці, що віддзеркалює філософію аграрної революції маоїстів. По центру нижньої частини обрамлення розміщене колесо-зубачка (шестерня), що символізує промислових робітників. В центрі емблеми зображена площа в Пекіні, на якій височіють ворота Тяньаньмень, що перекладається як «Ворота Небесного спокою». Ці ворота символізують давні традиції китайської нації.

Вікіпедія –>

У верхній честині монети, між буртиком і гербом КНР, знаходиться напис «中 華 人 民 共 和 國» (КИТАЙСЬКА НАРОДНА РЕСПУБЛІКА) (рис. 3).

РЕВЕРС

На зворотній стороні монети у центрі вказано номінал написом «伍分» (П’ЯТЬ ФЕНІВ) (рис. 4) в обрамленні двох колосків пшениці.

Колоски пшениці

Пшениця – найважливіша зернова культура, вирощувана у всьому світі. Ботанічно належить до сімейства Злакових (Poaceae), роду Triticum. Існує 27 різних видів пшениці, але лише два з них є економічно важливими: Triticum aestivum (пшениця м’яка) та Triticum durum (пшениця тверда).

Із зерна пшениці отримують борошно, яке використовують для виробництва хліба, тістечок, макаронних виробів тощо, а також для бродіння у виробництві пива, горілки і спирту. Солома іноді використовується як будівельний матеріал для покрівлі та кладки.

Щорічно у світі пшеницею засівається понад 220 мільйонів гектарів. У 2014 році виробництво пшениці склало 729 мільйонів тонн у всьому світі, що забезпечило їй третє місце серед зернових культур після кукурудзи (1,04 млрд тонн) та рису (741 млн тонн).

Ця рослина годує близько 40 відсотків населення нашої планети. За часткою споживання в їжу вона посідає друге місце, поступаючись рису, але випереджаючи кукурудзу, яку більше використовують для годівлі домашніх тварин. Найбільше пшениці вирощують в Індії, Китаї, Росії, США, Австралії, Казахстані, Канаді, Україні.

Історія культивування пшениці сягає багатьох тисячоліть. Археологічні знахідки на територіях Ірану, Іраку та Туреччини свідчать, що там її вирощували ще у VIІI-VII тис. до н. е. Згадки про пшеницю можна віднайти у клинописах шумерів (IV-III тис. до н. е.). Пшеницю вирощували у Стародавньому Єгипті та Китаї, а у Європу вона потрапила з Азії.

Зерно завжди символізувало собою саме життя і її відродження, адже вмираючи зернятко дає початок нового життя – цілого колосу зерен. У стародавніх Римі, Китаї, Сході, зерно активно застосовувалося при похоронних церемоніях і було своєрідною емблемою.

Пшеничне колосся є складовими герба КНР, що вказує на сільськогосподарську спрямованість країни, а також багатство і щедрість плодородних земель в КНР.

У верхній частині, між колосками, цифрове позначення номіналу монети – цифра «5» (рис. 5). У нижній частині, під колосками, вказано рік карбування монети – «1957» (рис. 6).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *