Гроші Йорданії

Прапор Йорданії

Йорданія (араб. الأردن‎), офіційна назва – Йорданське Хашимітське Королівство (араб. المملكة الأردنية الهاشمية‎) – країна на південному заході Азії, межує на півночі із Сирією, північному сході – з Іраком, на сході й південному сході — з Саудівською Аравією, на заході — з Ізраїлем. На півдні Йорданію омиває Акабська затока. Площа – 89 206 км². Західний берег був переданий Йорданії у 1950 році, але у 1967 році окупований Ізраїлем, площа 5879 км². Столиця – Амман.

Офіційною мовою є сучасний стандарт арабської мови (англ. Modern Standard Arabic, MSA) – літературна мова, яку викладають у школах. Більшість йорданців розмовляють на діалекті, відомому як йорданська арабська. Англійська, хоч і без офіційного статусу, широко розповсюджена у країні та є де-факто мовою комерції й банкінгу, а також має спів-офіційний статус у сфері освіти: майже всі заняття в університетах проводяться англійською та майже у всіх державних школах викладають англійську на рівні з арабською.

Герб Йорданії

Рельєф: пустельне гірське плато на сході, рифтові долини відокремлюють східний і західний береги річки Йордан.

Ваді-Рам – пустеля, відома також як Місячна долина. Вона унікальна завдяки своїм рудуватим, рожевим, червоним та темно-бордовим гранітним скелям. Голлівудські режисери неодноразово використовували пустелю як знімальний майданчик. Тут відбувалися зйомки деяких епізодів «Трансформерів» та майже всього фільму «Червона планета», в якому пустеля Ваді-Рум стала поверхнею Марса.

Клімат в Йорданії субтропічний, сухий зі спекотним літом. Чим далі вглиб країни від Середземного моря, тим більший контраст температур спостерігається і тим менше опадів там випадає. Середня висота країни становить 812 м. У нагір’ях над долиною річки Йордан, горах Мертвого моря і Ваді-ель-Араба переважає середземноморський клімат, а східні та північно-східні райони країни є посушливою пустелею.

Йорданія поділяється на 12 мухафаз (провінцій). Усі, крім Ель-Балка, мають однойменні адміністративні центри. На чолі мухафаз знаходяться губернатори, призначувані королем Йорданії й котрі перебувають у підпорядкуванні міністерства внутрішніх справ. Провінції розділені на 52 районів.

Йорданський динар (араб. دينار أردني‎, фр. Dinar jordanien) – офіційна валюта Йорданії. Поділяється на 100 піастрів (киршів), які в свою чергу поділяються на 10 філсів, тобто 1 динар = 1000 філсів. В обігу перебувають монети номіналом 1⁄2, 1, 2 1⁄2, 5, 10 піастрів, 1⁄4, 1⁄2, 1 динар та банкноти номіналом 1, 5, 10, 20, 50 динарів. Умовне позначення динара – JD.

До 1950 року Йорданія використовувала як розрахункову одиницю палестинський фунт, яку 1 липня 1950 року замінив динар.

Монети Йорданії

1/4 динара 1997 Йорданія

Монета номіналом 1/4 динара 1997 року викарбувана у Королівському монетному дворі Великої Британії (Ллантрісант). Монета у формі семикутника. Для її виробництва використано нікелеву латунь (CuNiZn). Гурт монети – гладкий​ (рис.

50 філсів 1949 Йорданія

Монета номіналом 50 філсів 1949 року викарбувана у Королівському монетному дворі в Лондоні (Велика Британія). Монета у формі кола. Для її виробництва використано мідно-нікелевий сплав (купронікель – CuNi) Гурт монети