1 дирхам 2007 ОАЕ KM# 6.2

Аверс 1 дирхам 2007 ОАЕ Реверс 1 дирхам 2007 ОАЕ
Країна: ОАЕ Матеріал: Мідно-нікелевий сплав
Краузе №: KM# 6.2 Маса: 6,4 г
Рік: 2007 Діаметр: 24 мм
Аверс/реверс: Медальне (0°) Товщина: 1,9 мм

Монета номіналом 1 дирхам 2007 року викарбувана у Королівському монетному дворі Канади (Вінніпеґ). Монета у формі кола. Для її виробництва використано мідно-нікелевий сплав.

Гурт монети – ребристий​ (рис. 1). По краю на аверсі і реверсі виступає буртик.

Текст на монеті арабською і англійською мовами.

Дизайн монети розробив англійський скульптор та гравер Джеффрі Коллі (англ. Geoffrey Colley)

АВЕРС

На лицевій стороні монети в середині вказано номінал у два рядки «درهمـ١» (1 дирхам) (рис. 2). Вздовж краю, оточуючи номінал, назва країни: у верхній частині арабською мовою «الامارات العربية المتحدة» (рис. 3) (ОБ’ЄДНАНІ АРАБСЬКІ ЕМІРАТИ), у нижній – англійською «UNITED ARAB EMIRATES» (рис. 4) (ОБ’ЄДНАНІ АРАБСЬКІ ЕМІРАТИ).

РЕВЕРС

На зворотній стороні монети у центрі зображено даллах (рис. 5).

Далла
Даллах

Даллах (множина – далла) (араб. دلة‎) традиційний арабський кавник, який використовували протягом декількох століть для варіння та подачі арабської кави кахва, яка поширена на території країн Перської затоки і яку готують слідуючи тривалому ритуалу, а також пряної і гіркої кави халіджі, яка традиційно вживається під час свят, таких як Ураза-байрам.

Витоки походження даллаха на даний момент невідомі. Найбільш ранні згадки про даллах, як про кавник сучасної форми, відносяться до середини XVII століття.

Даллах відрізняється своєю особливою формою, з опуклою основою, яка звужується до «лінії талії» в середині і знову розширюється вгорі, прикритою шпилеподібною кришкою, яка увінчана високим наконечником, і звивистою ручкою. Головна відмінна риса даллаха – це довгий, дзьобоподібний носик у формі півмісяця, який звужується від корпусу до закінчення. Цей «дзьоб» може бути накритий металевою заслінкою, щоб кава довше залишалася гарячою, але зазвичай він відкритий зверху таким чином, що при наливанні було видно як кава струмує уздовж по носику. Крім того, для запобігання попадання кавової гущі в чашку при розливі, в носик традиційно поміщають пучок пальмового волокна, який виступає в ролі фільтра.

Пам’ятник даллахи в Абу-Дабі

Даллах може бути виготовлений з латуні, сталі, срібла й навіть з 24-каратного золота для особливих випадків або для використання членами королівської сім’ї.

Кавник поширений в традиціях Аравійського півострова та бедуїнів. Від давнини бедуїни використовували ритуали приготування, подачі та пиття кави в якості демонстрації гостинності, щедрості та багатства. На більшій частині Близького Сходу ритуали пов’язані з кавою і раніше асоціюються зі спілкуванням з друзями, родичами та діловими партнерами. Крім того, даллах зазвичай використовується під час важливих церемоній та обрядів, таких як народження дитини, одруження, похорон та деякі ділові зустрічі.

Даллах грає настільки важливу роль в культурному коді Об’єднаних Арабських Еміратів, що він зображений на монетах та в якості основи для скульптурних об’єктів.

Вікіпедія –>

У нижній частині монети, вздовж краю, вказано рік карбування за григоріанським і мусульманським календарями індо-арабськими цифрами – «١٤٢٨-٢٠٠٧» (2007-1428) (рис. 6).

Мусульманський (ісламський) календар – місячний календар, що застосовується в ісламі для визначення дат релігійних свят, а також, як офіційний календар у Саудівський Аравії, країнах Перської затоки та деяких інших мусульманських країнах. Літочислення ведеться від Хіджри (16 липня 622) – дати переселення пророка Мухаммада та перших мусульман з Мекки до Медини. Тому у мусульманських країнах календар називають календарем Хіджри. Епоха до початку літочислення називається джахілія – епоха невідання.

Мусульманський календар побудовано винятково на зміні фаз Місяця. За традицією, першим днем нового місяця вважався перший день після молодика, коли незабаром після заходу сонця на небі можна було побачити серп місяця. Причому засвідчити появу місяця мали двоє поважних мусульман. Через це початок нового місяця, а також і релігійні свята могли не збігатися в різних ісламських країнах, оскільки через різницю в часі між заходом сонця на різних географічних широтах, умови видимості молодого місяца також можуть бути різними.

Один рік складається з 12 місяців і налічує 354 або 355 днів. На відміну від низки інших місячних календарів (наприклад вавилонського), додатковий тринадцятий місяць для узгодження місячного календаря з сонячним циклом не вводиться, оскільки вважається, що це заборонено Кораном. Таким чином початок року та дні мусульманських релігійних свят поступово зсуваються за сезонами і можуть припадати на різні пори року.

Доба у мусульманському календарі розпочинається із заходом сонця (а не опівночі).

Мусульманський рік на 10 або 11 днів коротший року за григоріанським календарем.

2008 григоріанський рік починається майже одночасно з 1429 мусульманським роком, а 20840-й рік стане спільним для обох календарних систем.

Вікіпедія –>

ПРИМІТКА

Дизайн монет 1 дирхам не змінюється з 1973 року. Однак, монети мають кілька відмінностей.

Виготовлялися у кількох розмірах з різною вагою:

  • З 1973 по 1989 – діаметр 28 мм, вага 11,2 г;
  • З 1995 по 2007 – діаметр 24 мм, вага 6,4 г;
  • З 2012 – діаметр 24 мм, вага 6,1 г.

Виготовлялися з двох матеріалів:

  • З 1973 по 2007 з мідно-нікелевого сплаву;
  • З 2012 зі сталі з нікелевим покриттям.

Карбувались у двох монетних дворах:

  • Британському королівському монетному дворі (1973, 1982, 1984, 1989, 1995);
  • Королівському монетному дворі Канади (1986, 1987, 1988, 1998, 2005, 2007, 2012, 2014, 2022).

Випускався номінал за двох правителів:

  • Заїд бін Султан Аль-Нагаян (02 грудня 1971 – 02 листопада 2004);
  • Халіфа бін Заїд Аль-Нагаян (03 листопада 2004 – дата).

Отже, монета 1 дирхам 2007 року виготовлена в Королівському монетному дворі Канади з мідно-нікелевого сплаву діаметром 24 мм і вагою 6,4 г, за правління Халіфа бін Заїда Аль-Нагаяна.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *