Китай 1 юань 2011 Китай KM# 1212

Аверс 1 юань 2011 Китай Реверс 1 юань 2011 Китай
Країна: Китай Матеріал: Сталь з нікелевим покриттям
Краузе №: KM# 1212 Маса: 6,1 г
Рік: 2011 Діаметр: 25 мм
Аверс/реверс: Медальне (0°) Товщина: 1,85 мм

Монета номіналом 1 юань 2011 року викарбувана у  Китаї (монетний двір Пекіну). Монета у формі кола. Виготовлена зі сталі з нікелевим покриттям.

Гурт монети – гладкий з написом «RMB ◊ RMB ◊ RMB ◊» (рис. 1). RMB – абревіатура мовою піньїнь, що означає «Renminbi» («Женмінбі»), в буквальному перекладі – «народні гроші». По краю на аверсі і реверсі виступає буртик.

Текст на монеті китайською (традиційною) і мовою піньїнь (найпоширеніший стандарт латинізування китайської мови).

Дизайнер обох сторін – Чжан Хуань (Chang Huan).

АВЕРС

На лицевій стороні монети, майже всю площу займає зображення квіти хризантеми (рис. 2).

Хризантема Daily Mirror Bronze

Хризантема – рід квіткових рослин з родини айстрових. Складається з майже 40 видів, що зростають у Євразії й на півночі Північної Америки. Також є багато декоративних сортів хризантем.

Хризантеми зараз переважно вирощують як декоративну рослину, але є окремі види, які використовують як лікарську рослину.

Культура декоративних садових хризантем налічує більше тисячі років. У Китаї, звідки родом більша частина хризантем, садові форми почали виводити ще 551 р. до н. е. Потім хризантеми були завезені до Японії, де стали національним символом. До Європи хризантеми завезли у XVII ст. Деякі види хризантем з успіхом можна вирощувати під відкритим небом, інші – тільки в оранжереях, але всі вони цінуються квітникарями за яскравість фарб, тривале цвітіння, легкість розмноження.

В китайській народній медицині хризантему використовують як лікувальну рослину: її листки призначають при головних болях, а висушені квіти – для покращення апетиту. В багатьох країнах листки і квіти використовували для лікування очних захворювань, малярії, алкоголізму, шлункових захворюваннях, профілактики серцево-судинних захворювань.

Хризантеми у Китаї відомі з давніх-давен. Зображення хризантем зустрічаються в орнаментах стародавніх споруд, на уламках кераміки та порцеляни, на монетах.

Квітка хризантеми символізує зрілу красу і цнотливість, піднесену самотність і спокій, досконалостей і достаток, бадьорість духу перед обличчям життєвих негараздів і зими, що наближається. Це символ інь, що народжується. Пізньої осені на ніжних пелюстках хризантеми часто лежить сніг.

Китайські художники любили порівнювати себе із хризантемами. На картинах завжди підкреслюється контраст між яскравою квіткою та темною зеленню листя. Зображення хризантеми у минулому служило символом знатності, щастя та довголіття. На честь хризантеми влаштовували розкішні бенкети, їй присвячено чимало віршів, міфів та легенд.

Свято хризантем у Китаї – Чун’янцзє, відзначається 9-го числа дев’ятого місяця за місячним календарем. Це свято припадає на золоту осінню пору, коли пишно цвітуть хризантеми, тому однією з традицій на це свято в Китаї є милування хризантемами.

У верхній частині монети вздовж буртика – напис мовою піньїнь «ZHONGGUO RENMIN YINHANG» (НАРОДНИЙ БАНК КИТАЮ) (рис. 3).

РЕВЕРС

На зворотній стороні монети у центрі вказано номінал: по середині – цифра «1» (рис. 4), праворуч – ієрогліф «元» (ЮАНЬ) (рис. 5), ліворуч – напис мовою піньїнь «YI YUAN» (ОДИН ЮАНЬ) (рис. 6).

У верхній частині монети вздовж буртика – напис традиційною китайською мовою «中国人民银行» (НАРОДНИЙ БАНК КИТАЮ) (рис. 7). У нижній частині, під цифрою «1», вказано рік карбування монети – «2011» (рис. 8).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *