Монголія 15 мунгу 1959 Монголія KM# 25

Аверс 15 мунгу 1959 Монголія Реверс 15 мунгу 1959 Монголія
Країна: Монголія Матеріал: Алюміній
Краузе №: KM# 25 Маса: 0,7 мм
Рік: 1959 Діаметр: 20 мм
Аверс/реверс: Медальне (0°) Товщина: 1,2 мм

Монета номіналом 15 мунгу 1959 року викарбувана у  Китаї (монетний двір не відомий). Монета у формі кола. Виготовлена з алюмінію.

Гурт монети – ребристий (рис. 1). По краю на аверсі і реверсі виступає буртик, вздовж якого щільно розміщені вигнуті (випуклі) елементи до середини, утворюючи хвилю (аверс – рис. 1, реверс – рис. 3).

Текст на монеті монгольською мовою.

АВЕРС

На лицевій стороні монети по середині зображено герб Монгольської Народної Республіки зразка 1941-1960 років (рис. 4).

Герб Монгольської Народної Республіки (1941-1960)

Герб Монгольської Народної Республіки – один із державних символів МНР. Дана версія герба  прийнята в 1941 році.

Відповідно до прийнятої 30 червня 1940 року Конституцією, новий герб МНР мав форму кола, в центрі якого вершник-арат із урагою на коні скаче назустріч сходу сонця на тлі гір. По колу розташовувався монгольський орнамент «алхан хее».

У верхній частині герба вміщено п’ятикутну зірку, а в нижній половині на тлі зелені в маленьких колах голови вівці, корови, верблюда та кози.

У нижній частині герба поверх стрічки знаходиться абревіатура «БНМАУ» – Бүгд Найрамдах Монгол Ард Улс (Монгольська Народна Республіка).

Навколо монети, між буртиком і гербом МНР, знаходиться напис «БҮГД НАЙРАМДАХ МОНГОЛ АРД УЛС» (МОНГОЛЬСЬКА НАРОДНА РЕСПУБЛІКА). У нижній частині, під гербом, вказано рік карбування – «1959» (рис. 5).

РЕВЕРС

На зворотній стороні монети у верхній половині вказано номінал у два рядки – «15 МӨНГӨ» (15 МУНГУ) (рис. 6). У нижній частині, зображено вінок з лаврового і дубового листя, який тягнеться по обидві сторони вверх (рис. 7), оточуючи номінал.

Лаврово-дубовий вінок

Одними з людських якостей є: мужність, сила, кмітливість, відвага, доблесність. Кожна з цих якостей повністю збігається з символікою таких рослин, як дуб і лавр.

Лавр – це символ вічного, незабутнього. Лавровий вінок або гілка лавра – символ слави, перемоги чи миру.

Дуб символізує силу та довголіття, міцність та твердість, а його плоди (жолуді) – родючість і багатство. Вінок із дубового листя символізує міць, велич. Під час Олімпійських ігор вінки з листя дуба та лавра вручали переможцям. Дубовий вінок ставав нагородою мужнім та сильним атлетам, а лавровий призначався для поетів та драматургів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *