Країна: Саудівська Аравія | Матеріал: Мідно-нікелевий сплав |
Краузе №: KM# 64 | Маса: 6,5 г |
Рік: 1987 | Діаметр: 26 мм |
Аверс/реверс: Медальне (0°) | Товщина: 1,6 мм |
Монета номіналом 50 халалів 1987 року викарбувана у Королівському монетному дворі Великої Британії (Ллантрисант). Монета у формі кола. Для її виробництва використано мідно-нікелевий сплав.
Гурт монети – ребристий (рис. 1). По краю монети на аверсі і реверсі виступає буртик.
Текст на монеті арабською мовою.
Тираж – 70 000 000
АВЕРС
На лицевій стороні монети, в центрі, зображено герб Саудівської Аравії (рис. 2).
Герб Саудівської Аравії (національна емблема Саудівської Аравії) – офіційний державний символ абсолютної теократичної монархії – Королівства Саудівська Аравія , поряд з прапором та гімном . Прийнятий та затверджений у 1950 році.
Являє собою два схрещені східні мечі, у яких золоті рукояті. Леза мечів звернені нагору, і між ними тримається фінікова пальма. Два меча представляють Королівство Хіджаз і Султанат Неджд (а також його залежні території), які в 1926 році були об’єднані Абдель-Азізом Ібн-Саудом, і на їх основі в 1932 році ним було створено сучасну державу Саудівська Аравія, де при владі знаходиться династія Сауд.
Золоті рукояті мечів символізують багатство, процвітання та шляхетність, а разом із мечем – силу. Схрещене становище мечів символізує справедливість та єдність. Фінікова пальма дуже поширена по Саудівській Аравії, і вважається національним деревом, символізуючи багатства королівства, а саме – стародавній та талановитий народ, славну історію та багату культурну та релігійну спадщину, а також природні ресурси та саму арабську природу. Розташування пальми між лезами мечів символізує її надійний захист, а леза мечів звернені вгору – готовність у будь-який час постояти і воювати як захисник нації, королівства та ісламу.
У верхній частині монети – напис «الملك فهد بن عبد العزيز آل سعود» (Король Фахд ібн Абдул-Азіз Аль-Сауд) (рис. 3), в нижній – напис: «خادم الحرمين الشريفين» (Зберігач двох священних мечетей) (рис. 4) – мається на увазі «зберігач священних мечетей – Мекки і Медіни».
РЕВЕРС
На зворотній стороні монети у центрі зображено коло з написом номіналу в середині: «نصف ريال» (Половина ріала) (рис. 5). У верхній частині монети також номінал вказано написом «خمسون هللة» (п’ятдесят халалів) (рис. 6).
Ліворуч від центрального кола – числове позначення номіналу арабськими цифрами – «50» (рис. 7), праворуч – індо-арабськими цифрами – «٥٠» (50) (рис. 8).
У нижній частині монети – рік карбування за мусульманським календарем індо-арабськими цифрами – «١٤٠٨» (1408) (рис. 9) – 1987 рік за григоріанським календарем.
Мусульманський (ісламський) календар – місячний календар, що застосовується в ісламі для визначення дат релігійних свят, а також, як офіційний календар у Саудівський Аравії, країнах Перської затоки та деяких інших мусульманських країнах. Літочислення ведеться від Хіджри (16 липня 622) – дати переселення пророка Мухаммада та перших мусульман з Мекки до Медіни. Тому у мусульманських країнах календар називають календарем Хіджри. Епоха до початку літочислення називається джахілія – епоха невідання.
Мусульманський календар побудовано винятково на зміні фаз Місяця. За традицією, першим днем нового місяця вважався перший день після молодика, коли незабаром після заходу сонця на небі можна було побачити серп місяця. Причому засвідчити появу місяця мали двоє поважних мусульман. Через це початок нового місяця, а також і релігійні свята могли не збігатися в різних ісламських країнах, оскільки через різницю в часі між заходом сонця на різних географічних широтах, умови видимості молодого місяца також можуть бути різними.
Один рік складається з 12 місяців і налічує 354 або 355 днів. На відміну від низки інших місячних календарів (наприклад вавилонського), додатковий тринадцятий місяць для узгодження місячного календаря з сонячним циклом не вводиться, оскільки вважається, що це заборонено Кораном. Таким чином початок року та дні мусульманських релігійних свят поступово зсуваються за сезонами і можуть припадати на різні пори року.
Доба у мусульманському календарі розпочинається із заходом сонця (а не опівночі).
Мусульманський рік на 10 або 11 днів коротший року за григоріанським календарем.
2008 григоріанський рік починається майже одночасно з 1429 мусульманським роком, а 20840-й рік стане спільним для обох календарних систем.
Вікіпедія ->