Монета номіналом 50 філсів 1949 року викарбувана у Королівському монетному дворі в Лондоні (Велика Британія). Монета у формі кола. Для її виробництва використано мідно-нікелевий сплав (купронікель – CuNi)
Гурт монети – ребристий (рис. 1). По краю монети на аверсі і реверсі виступає не високий буртик із зубцями до середини (аверс – рис. 2, реверс – рис. 3).
Текст на монеті арабською і англійською мовами.
Тираж – 2 500 000.
Увага! Монета в колекції дуже пошкоджена (обидві сторони затерті), тому для зразка використано іншу монету.
АВЕРС
На лицевій стороні монети всі написи виконано арабською мовою.
В центрі монети зображено коло (рис. 4), в якому вказано номінал числом «٥٠» (50). Над номіналом – рік карбування за мусульманським календарем – «١٣٦٨» (1368), під номіналом – за григоріанським календарем – «١٩٤٩» (1949); нижче – номінал написом «خمسون فلسا» (п’ятдесят філсів).
Мусульманський (ісламський) календар – місячний календар, що застосовується в ісламі для визначення дат релігійних свят, а також, як офіційний календар у Саудівський Аравії, країнах Перської затоки та деяких інших мусульманських країнах. Літочислення ведеться від Хіджри (16 липня 622) – дати переселення пророка Мухаммада та перших мусульман з Мекки до Медини. Тому у мусульманських країнах календар називають календарем Хіджри. Епоха до початку літочислення називається джахілія – епоха невідання.
Мусульманський календар побудовано винятково на зміні фаз Місяця. За традицією, першим днем нового місяця вважався перший день після молодика, коли незабаром після заходу сонця на небі можна було побачити серп місяця. Причому засвідчити появу місяця мали двоє поважних мусульман. Через це початок нового місяця, а також і релігійні свята могли не збігатися в різних ісламських країнах, оскільки через різницю в часі між заходом сонця на різних географічних широтах, умови видимості молодого місяца також можуть бути різними.
Один рік складається з 12 місяців і налічує 354 або 355 днів. На відміну від низки інших місячних календарів (наприклад вавилонського), додатковий тринадцятий місяць для узгодження місячного календаря з сонячним циклом не вводиться, оскільки вважається, що це заборонено Кораном. Таким чином початок року та дні мусульманських релігійних свят поступово зсуваються за сезонами і можуть припадати на різні пори року.
Доба у мусульманському календарі розпочинається із заходом сонця (а не опівночі).
Мусульманський рік на 10 або 11 днів коротший року за григоріанським календарем. 2008 григоріанський рік починається майже одночасно з 1429 мусульманським роком, а 20840-й рік стане спільним для обох календарних систем.
Центральне коло вгорі увінчане короною з герба Йорданії (рис. 5), внизу обрамлене праворуч гілкою, ліворуч – двома колосками.
Йорданська корона
Корона символізує монархію Хашимітського Королівства Йорданія. Вона складається з п’яти прикрашених золотистим бісером дуг, що спускаються від вершини до основи, що має рельєфні прикраси у вигляді рубінів та смарагдів.
Верхній край обруча корони оздоблений п’ятьма золотими квітками лотоса, що позначають чистоту. Верхівка королівської Хашемітської корони прикрашена наконечником списа, що символізує Хашимітський стяг.
Між центральними елементами і краєм монети розташовано напис «المملكة الأردنية الهاشمية» (ХАШИМІТСЬКЕ КОРОЛІВСТВО ЙОРДАНІЯ), який тягнеться від одної сторони корони до іншої. Між короною і написом, з обох сторін – стилізоване зображення квітки (рис. 5а).
В центрі монети зображено коло, в якому вказано номінал числом «50» (рис. 6). Над колом – номінал написом «FIFTY FILS» (П’ЯТДЕСЯТ ФІЛСІВ) (рис. 7), під колом – рік карбування монети «1949» (рис. 8). Між центральними елементами і краєм монети розташовано напис «THE HASHEMITE KINGDOM OF THE JORDAN» (ХАШИМІТСЬКЕ КОРОЛІВСТВО ЙОРДАНІЯ), який у нижній частині розділений семикутною зіркою.
Семикутна зірка зображена на прапорі Йорданії має подвійне значення: вона символізує суру Корану (розділ у Корані), а також єднання арабських кланів.
Обігова монета номіналом 5 песо 2015 року викарбувана компанією BSP Security Plant Complex у Кесон-Сіті (Філіппіни). Монета у формі кола. Виготовлена з нікелевої латуні. Гурт монети – гладкий (рис. 1).
Обігова монета номіналом 5 песо 2014 року викарбувана компанією BSP Security Plant Complex у Кесон-Сіті (Філіппіни). Монета у формі кола. Виготовлена з нікелевої латуні. Гурт монети – гладкий (рис. 1).
Обігова монета номіналом 1 песо 2015 року викарбувана компанією BSP Security Plant Complex у Кесон-Сіті (Філіппіни). Монета у формі кола. Виготовлена зі сталі з нікелевим покриттям. Гурт монети – ребристий
Обігова монета номіналом 25 сентимо 2017 року викарбувана компанією BSP Security Plant Complex у Кесон-Сіті (Філіппіни). Монета у формі кола. Виготовлена зі сталі з латунним покриттям. Гурт монети – гладкий