250 ліврів 2009 Ліван KM# 36

Аверс 250 ліврів 2009 Ліван Реверс 250 ліврів 2009 Ліван
Країна: Ліван Матеріал: Північне золото
Краузе №: KM# 36 Маса: 5 г
Рік: 2009 Діаметр: 23,5 мм
Аверс/реверс: Монетне (180°) Товщина: 1,65 мм

Монета номіналом 250 ліврів 2009 року викарбувана у Монетному дворі Австрії, який знаходиться у місті Відень. Монета у формі кола, для виробництва використано сплав міді, алюмінію, цинку і олова (північне золото – Cu₈₉Al₅Zn₅Sn₁).

Гурт монети – ребристий​ (рис. 1). По краю монети на аверсі і реверсі виступає буртик.

Текст на монеті арабською і французькою мовою.

Тираж – 25 200 000.

АВЕРС

На лицевій стороні монети всі написи виконано арабською мовою. По середині зображено ліванський кедр (рис. 2).

Ліванський кедр

Ліванський кедр – хвойне дерево, рідне для гір Середземноморської області, тобто Лівану, західної Сирії і південної центральної Туреччині. Це вічнозелена рослина родини соснові (Pinaceae), заввишки до 40 м, і конічною (в молоді) формою з широкою основою. Пагони диморфні, бувають довгими або короткими. Листя голчато-подібне, рідке на довгих пагонах і зібране в кластери 15-45 голок на коротких. Голки 5-30 мм в довжині, чотирикутні в крос-секції і мають колір від зеленого до синьо-зеленого зі смужками по всіх чотирьох боках. Шишки звичайно виростають кожного другого року, і визрівають через 12 місяців після запилення.

У Лівані і Туреччині це дерево найпоширеніше на висотах 1000-2000 м, де воно формує як чисті, так і змішані ліси. У Лівані розташований Хорш-Арз-ель-Раб (укр. Божественний кедровий гай), занесений до Світової спадщини ЮНЕСКО.

На ліванських монетах та банкнотах у 1920-х роках з’явилося зображення національного символу – ліванського кедра. Цінні якості деревини ліванського кедра стали відомі людям ще в давнину.

Міцну кедрову деревину використовували єгиптяни та фінікійці для будівництва кораблів. Її застосовували у конструкціях пірамід фараонів. Кедрова олія славилася своїми лікувальними властивостями. Упродовж п’яти тисяч років ліванські кедрові ліси нещадно вирубувалися. На цей час у горах Лівану залишилися лише невеликі гайки цього дерева. У тому числі й знамениті 102 га «Божественного лісу», обнесеного захисним кам’яним муром у 1876 році за розпорядженням британської королеви Вікторії.

Сьогодні кедр у Лівані – це дерево, що суворо охороняється законом. Його вирубування заборонено, а відвідування «Божественного лісу» можливе лише за спеціальним дозволом уряду Лівану.

У XVIII столітті кедр став використовуватися як символ сирійсько-ліванської сектою християн-маронітів та асоціюватись із праведним життям. Кедрове дерево прикрашає не лише ліванські грошові знаки, а й герб і прапор. Найвищим орденом республіки з 1936 року є Національний Орден Кедра.

Поверх кедра вказано номінал монети у два рядки «٢٥٠ ليرة» (250 ЛІВРІВ) (рис. 2). У верхній частині напис «لبنان مصرف» (БАНК ЛІВАНУ) (рис. 3). У нижній частині зазначено рік випуску – «٢٠٠٩» (2009) (рис. 4). Вздовж краю монети, по периметру, знаходяться щільно розміщені крапки (перли).

РЕВЕРС

На зворотній стороні монети всі написи виконано французькою мовою. Вздовж краю, по периметру, і в центрі монети знаходяться щільно розміщені крапки (перли), які візуально поділяють реверсну сторону на «внутрішнє коло» і «зовнішнє кільце».

У «внутрішньому колі» в кілька рядків розміщено повторюючий напис «BANQUE DU LIBAN» (БАНК ЛІВАНУ) (рис. 5). Поверх «кола» вказано номінал монети у два рядки «250 LIVRES» (250 ЛІВРІВ).

«Зовнішнє кільце» заповнено повторюючим декоративним елементом у вигляді двох поєднаних пелюсток (рис. 6). Вздовж нижнього краю – напис «BANQUE DU LIBAN» (БАНК ЛІВАНУ) (рис. 7). У верхній частині монети – рік випуску «2009» (рис. 8).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *