Гроші ОАЕ

Прапор ОАЕ

Об’єднані Арабські Емірати (ОАЕ; араб. دولة الإمارات العربية المتحدة‎), інколи просто Емірати (араб. الإمارات‎) — суверенна держава в Західній Азії на північному сході Аравійського півострова в Перській затоці, що межує з Оманом на сході та Саудівською Аравією на півдні та заході, а також має морські кордони з Катаром на заході та Іраном на півночі, відповідно. Суверенна абсолютна монархія, що є федерацією, яка складається з семи еміратів: Абу-Дабі (який виконує функцію столиці), Аджман, Дубай, Фуджейра, Рас-ель-Хайма, Шарджа, Умм-Ель-Кайвайн. Їх межі складні, з численними анклавами в межах різних еміратів. Кожним еміратом керує правитель; вони разом утворюють Федеральну Національну Раду. Один з правителів виконує функції президента Об’єднаних Арабських Еміратів. Станом на 2020 рік населення ОАЕ становило 9,99 мільйона, з них 1,4 мільйона — громадяни Еміратів, а 8,58 мільйона — емігранти.

У минулому країна називалася Договірним Оманом і являла собою об’єднання британських протекторатів. Державу Об’єднані Арабські Емірати (ОАЕ) проголошено 2 грудня 1971.

Зростання міжнародного профілю ОАЕ призвело до визнання її регіональною та середньою потугою. Країна є членом Організації Об’єднаних Націй (ООН), Ліги Арабських Держав, Організації ісламського співробітництва, ОПЕК, Руху неприєднання та Ради співробітництва арабських держав Перської затоки.

 

Герб ОАЕ

Кліматичні умови в ОАЕ субтропічні пустельні, яким притаманні безперервні спекотні умови протягом всього року завдяки стабільній температурі повітря і високому тиску. Найспекотніші місяці липень і серпень, коли середня максимальна температура сягає понад 48 °C на прибережній рівнині.

Більшу частину території ОАЕ займають солончаки та піщані пустелі, на заході розташовані піщані і кам’янисті пустелі, на сході і північному сході — гори Хаджар (найвища точка — гора Адана, 1127 м). Найвища точка країни — гора Джабаль Їбір (1527 м).

ОАЕ — велика нафтодобувна країна. Основні галузі економіки: нафтогазова і нафтохімічна, рибна, конструкційних меблів, дрібне кораблебудування та ін. Завдяки прискореному розвитку нафтогазової промисловості в ОАЕ забезпечено найвищий серед держав Аравійського півострова середній річний прибуток на душу корінного населення. У економіці ОАЕ зберігаються традиційні галузі господарства (оазове землеробство, промисли, ремесла, транзитна торгівля) і швидко розвивається нафтогазодобувна промисловість, що забезпечує переважаючу частину держ. прибутків і майже всі валютні надходження.

У ОАЕ немає залізниць, але добре розвинена мережа автомобільних доріг, що з’єднують основні міста країни. На початку 1990-х років в країні було шість міжнародних аеропортів. У 1988 в Дубаї був відкритий морський порт Джебель-Алі, що володіє найбільшою у світі штучною гаванню.

За даними [Index of Economic Freedom, The Heritage Foundation, U.S.A. 2001]: ВВП — $ 45,4 млрд. Темп зростання ВВП — (-5,7)%. ВВП на душу населення — $16666.

Дирхам ОАЕ або Еміратський дирхам (араб. درهم إماراتي‎; код: AED) — офіційна валюта Об’єднаних Арабських Еміратів. Поділяється на 100 філсів (فلس). В обігу перебувають монети номіналом 25, 50 філсів і 1 дирхам та банкноти 5, 10, 20, 50, 100, 200, 500, 1000 дирхамів.

Емісійний інститут — Центральний банк Об’єднаних Арабських Еміратів.

Тільки ОАЕ та Марокко обрали старовинну назву для своєї сучасної валюти. Проте дирхам використовується як розмінна монета для іракського, лівійського та йорданського динара, а також катарського ріалу. Дірхам – ще й міра ваги, знайома всьому арабському світу, але змінюється від країни до країни. Він навіть згаданий у сурі Корану «Юсуф». Звісно, дирхам – передусім, частина історії та культури арабів, але однокорінні слова успадковані та інші народами.

Монети ОАЕ

1 дирхам 2014 ОАЕ

Монета номіналом 1 дирхам 2014 року викарбувана у Королівському монетному дворі Канади (Вінніпеґ). Монета у формі кола. Для її виробництва використано мідно-нікелевий сплав. Гурт монети – ребристий​ (рис. 1). По

1 дирхам 2012 ОАЕ

Монета номіналом 1 дирхам 2012 року викарбувана у Королівському монетному дворі Канади (Вінніпеґ). Монета у формі кола. Для її виробництва використано мідно-нікелевий сплав. Гурт монети – ребристий​ (рис. 1). По

1 дирхам 2007 ОАЕ

Монета номіналом 1 дирхам 2007 року викарбувана у Королівському монетному дворі Канади (Вінніпеґ). Монета у формі кола. Для її виробництва використано мідно-нікелевий сплав. Гурт монети – ребристий​ (рис. 1). По

1 дирхам 2005 ОАЕ

Монета номіналом 1 дирхам 2005 року викарбувана у Королівському монетному дворі Канади (Вінніпеґ). Монета у формі кола. Для її виробництва використано мідно-нікелевий сплав. Гурт монети – ребристий​ (рис. 1). По

50 філсів 2017 ОАЕ

Монета номіналом 50 філсів 2017 року викарбувана у Королівському монетному дворі Канади (Вінніпеґ). Монета у формі семикутника. Для її виробництва використано сталь з нікелевим покриттям. Гурт монети – гладкий (рис.

25 філсів 2007 ОАЕ

Монета номіналом 25 філсів 2007 року викарбувана у Королівському монетному дворі Канади (Вінніпеґ). Монета у формі кола. Для її виробництва використано мідно-нікелевий сплав. Гурт монети – ребристий (рис. 1). По

25 філсів 1998 ОАЕ

Монета номіналом 25 філсів 1998 року викарбувана у Королівському монетному дворі Великої Британії (Ллантризант). Монета у формі кола. Для її виробництва використано мідно-нікелевий сплав. Гурт монети – ребристий (рис. 1).

25 філсів 1995 ОАЕ

Монета номіналом 25 філсів 1995 року викарбувана у Королівському монетному дворі Великої Британії (Ллантризант). Монета у формі кола. Для її виробництва використано мідно-нікелевий сплав. Гурт монети – ребристий (рис. 1).

Банкноти ОАЕ

5 дирхамів 2009 ОАЕ

На аверсі у верхній частині банкноти напис арабською мовою у два рядки: “المتحدة العربية الامارات لدولة المركزي البنك” (ЦЕНТРАЛЬНИЙ БАНК ОБ’ЄДНАНИХ АРАБСЬКИХ ЕМІРАТІВ), нижче – новий герб країни в колі